Časté otázky našich klientů

Refinancování hypotéky

Dotaz klienta - Chci se zeptat, děláte také refinancování hypotéky? Mám hypotéku a blíží se mi období fixace. Dočetl jsem se, že refinancování může ušetřit i několik tisíců měsíčně. Je to pravda?

Odpověď – Dobrý den, ano, je velmi pravděpodobné, že významně ušetříte. Pozor ale na lákavé akční nabídky, které v sobě mají velmi často nějaký háček v podobě krátké, jednoleté fixace nebo předraženého pojištění. Dále je nutné zohlednit všechny poplatky, které s refinancováním souvisí. Nemá význam refinancovat za každou cenu, je třeba zjistit, zda to pro vás bude opravdu výhodné. Radím Vám, abyste se obrátil na našeho hypotečního specialistu, který má přehled o nabídkách různých bank a zhodnotí Vaší situaci. S pozdravem, vašepojištění.

Cestovní pojištění

Dotaz klienta - Dobrý den, prosím o odpověď na otázku, zda si mám sjednat cestovní pojištění i v případě, že jedu do zahraničí pouze na návštěvu (Polsko), pouze na dva dny. Děkuji Gábina S.

Odpověď – Dobrý den, cestovní pojištění určitě doporučuji mít sjednané, přestože jedete jen na návštěvu. Pokud cestujete více krát za rok, pak pouvažujte, zda se Vám nevyplatí uzavřít si roční cestovní pojištění – vychází v řádu stovek korun. Nebo se informujte u své banky, zda cestovní pojištění nemáte automaticky u své platební karty. Některé banky tuto službu nabízejí zdarma. S pozdravem, vašepojištění.

Investice

Dotaz klienta - Dobrý den. Rád bych investoval větší částku peněz, konkrétně kolem 500 000 Kč. Můžete mi poradit, jak a kde investovat? Děkuji Marcela K.

Odpověď – Dobrý den, investice takové sumy peněz je třeba důkladně zvážit. Každopádně nejlepší je investovat částku postupně po menších částkách, ne hned najednou celou sumu peněz. Mnohem více Vám ale poradí náš investiční specialista, který Vás seznámí s investicemi, vhodnými investičními strategiemi a nabídne Vám možnosti, které budou odpovídat Vašim požadavkům a Vašim představám. S pozdravem, vašepojištění.

Nehodová služba

Dotaz klienta - Dobrý den, doporučujete při havárii vozidla využít "službu pomoci při dopravní nehodě"? Děkuji, Karel T.

Odpověď – Dobrý den, jedná se o nehodovou službu a tuto službu v žádném případě nedoporučuji. Především si dejte pozor na podepisování jakýchkoli dokumentů a souhlasy s plnou mocí. Co se na první pohled jeví jako přátelská pomoc, může ve finále způsobit zásadní potíže. Věřím, že účastníci se ocitají ve stresové situaci, přesto však uvažujte racionálně. Doporučuji využít asistenci u Pojišťovny, se kterou máte sjednané své povinné ručení anebo linku 1224. S pozdravem, vašepojištění.

Konec dobrý, všechno dobré.

Potřebujete poradit? Jsme take na facebooku!