Životní pojištění

Správně nastavíme životní pojištění Vám i Vaší rodině. Jsme schopni Vás zajistit a pomoci Vám překonat nelehké životní situace. Vy i vaše rodina tak získáte jistotu, že v případě nepřízně osudu neskončíte na finančním dně.

- nabízíme širokou paletu pojištění a připojištění
- klíčové jsou pro nás dobře nastavené pojistné částky

Dobré životní pojištění

Uzavřít dobré životní pojištění je záležitost, která skýtá mnohá úskalí.

Pro koho je životní pojistka dobrá?
Životní pojištění je volbou umožňující zajištění blízkých pro případ úmrtí člena rodiny, na jehož příjmu finančně závisí výše jejich životní úrovně.

Jak by mělo vypadat zajištění?
Je nutné každého člověka a jeho potřeby posuzovat individuálně. Každý totiž máme zcela rozdílné cíle, přání atd. Proto bychom měli našemu poradci říci, co očekáváme od životního zajištění a on by nás měl seznámit se všemi fakty.

Velmi často dochází ke špatnému pochopení toho, jakou roli má plnit životní pojištění. Lidé mají tendence podceňovat důležitost a nutnost řešení dlouhodobých problémů, a naopak přeceňují ty krátkodobé.

Dlouhodobé vs. krátkodobé zdravotní problémy

Problémy, které mohou nastat díky zdravotním komplikacím, lze rozdělit na dvě základní kategorie:

1. Dlouhodobé zdravotní problémy - invalidita, trvalé následky úrazu, vážná choroba, ty, které mají dlouhodobý nebo dokonce trvalý dopad. Tato rizika ohrožují finanční rozpočet jedince či rodiny mnohem více. Málokdo je schopen dlouhodobé zdravotní komplikace řešit z finančních rezerv. Většinou mu musí pomáhat okolí, anebo právě správně nastavené pojištění.

2. Krátkodobé zdravotní problémy - pracovní neschopnost, úraz či nemoc, ty, jejichž léčení si vyžádá třeba i jeden rok. Jedná se o léčení úrazů a nemocí, které nás "vyřadí" pouze na určitou dobu, ale nezanechají dlouhodobé následky. Ty můžeme řešit právě finanční rezervou, případně i pojištěním.úrazů a nemocí, které nás "vyřadí" pouze na určitou dobu, ale nezanechají dlouhodobé následky. Ty můžeme řešit právě finanční rezervou, případně i pojištěním.

Jak a na co se tedy pojistit?
Návod, jak optimálně nastavit krytí a výši pojistných částek, neexistuje. Je ale důležité vědět, že pro každého z nás se hodí jiný typ pojištění. Navíc požadavky na pojištění se mění nejenom v závislosti na naší osobní finanční a zdravotní situaci, ale také na našem věku a životním období. Jiné krytí bude potřebovat svobodný a bezdětný, jiné otec dvou dětí a jiné muž před důchodem. Všeobecně platí, že se stoupajícím věkem pojistná ochrana klesá. Obraťte se na našeho poradce, se kterým si životní pojištění sjednáte přímo na míru.


Další naše pojištění

Konec dobrý, všechno dobré.

Potřebujete poradit? Jsme take na facebooku!