Povinné ručení

Nabízíme možnost sjednat si povinné i havarijní pojištění on-line pohodlně z domova, vše během chvilky, nikam nemusíte chodit, nic nepodepisujete.

Pojištění asistenčních služeb

Ochráníme Vaše auto, nabídneme zajímavé Havarijní pojištění. Srovnáme ceny napříč trhem. Pojistíme Vaše auto, aniž by to výrazně zatížilo rozpočet. Víme, co děláme.

Povinné ručení

Povinné ručení, celým názvem "Pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla", je ze zákona povinné smluvní pojištění odpovědnosti, jehož základním účelem je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým byla způsobena škoda zapříčiněná provozem pojištěného vozidla. Tímto pojištěním tedy nejsou, v jeho základní podobě, kryty škody vzniklé na vlastním vozidle.

Na co si dát pozor
V ČR je obvyklým způsobem vybírat si nabídku pojištění zejména podle ceny. Nikdo neplánuje nehodu ani to, že způsobí škodu někomu jinému, a tudíž podvědomě považuje obě pojištění za jakési nutné zlo. Některé pojišťovny v rámci konkurenčního boje nabízejí zdánlivě cenově výhodné pojistky, které jsou výhodné jen do doby, kdy nastane první škoda. Pak přichází nejen rozčarování, ale i značné finanční újmy. Proč? Způsobíte-li svým vozidlem někomu škodu, zdánlivě se vás to netýká, neboť přeci máte sjednané povinné ručení. Náprava škody ovšem stojí konkrétní částku, např. oprava auta v autorizovaném servisu. A pojišťovna tuto částku nemusí uhradit celou. Poškozený poté rozdíl může vymáhat po vás a zpravidla uspěje. Nemusí jít přitom jen o jednotky tisíc za pomačkané plechy, ale i o částky v řádu statisíců či milionů korun, pokud dojde ke škodám na zdraví. Buďte si jisti, že příliš levné pojistky vás do tohoto rizika přivedou.

I po dobrém výběru povinného ručení je vhodné jej v následujících letech aktualizovat, klidně i u jiné pojišťovny. Aby pojišťovny nalákaly zákazníky právě k sobě, poskytují různé výhody ve formě nadstandardních připojištění, služeb či slev.

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění je na rozdíl od povinného ručení dobrovolné. Pojištění se sjednává pro minimalizaci rizik na vlastním vozidle či jeho části způsobené havárií, odcizením, vandalismem či živelnou událostí. V pojistné smlouvě lze dále sjednat pojištění výhledových skel, pojištění zavazadel, pojištění úrazu řidiče, asistenční službu a řadu dalších připojištění.

Na co si dát pozor
Opět platí, že je velmi ošidné hodnotit nabídky pouze podle ceny, neboť v případě škodní události můžete být velmi nepříjemně překvapeni. Nestačí aktualizovat havarijní pojištění např. jednou za tři roky, ale nejlépe každý rok. Proč?
Cena vozidla totiž každým rokem výrazně klesá a s ní by mělo klesat i pojištění. Při sjednání pojištění se pojistné vypočítává z aktuální ceny vozidla v den sjednání a takto vypočtené pojistné se platí po celou dobu pojištění, přestože cena vozidla mezitím výrazně klesla. Jako příklad může sloužit skutečnost, že cena nového vozidla po prvním roce provozu klesne přibližně o 20 %, ale pojistné neklesne - je po celou dobu trvání pojistné smlouvy stejné.

Kdy pojištění aut změnit
Zpravidla jsou pojistné smlouvy sjednány na 1 rok s prolongací. Pojišťovny obvykle s rezervou před výročím smlouvy posílají tzv. zelenou kartu spolu s vyúčtováním na další pojistný rok. Zde je potřeba se rozhodnout, zda akceptujete tuto částku, či zda si chcete nechat udělat nové návrhy pojistného na Vaše vozidlo i u ostatních pojišťoven na trhu.


Další naše pojištění

Konec dobrý, všechno dobré.

Potřebujete poradit? Jsme take na facebooku!